• Witamy w firmie KRK Partners i zapraszamy do kontaktu.

Jak czytać symulację pożyczkową dla Jednoosobowych Działalności Gospodarczych?

img

19

Cze

Jak czytać symulację pożyczkową dla Jednoosobowych Działalności Gospodarczych?

2023-06-19 BAZA WIEDZY

Dbając o uczciwość i chcąc w przejrzysty sposób poinformować klientów o kosztach i innych warunkach udzielanych pożyczek przygotowaliśmy specjalne narzędzie wykorzystując które sam klient, bez udziału pośredników i pracowników firmy pożyczkowej oraz bez jakichkolwiek zobowiązań będzie w stanie zobaczyć harmonogram spłat potencjalnej pożyczki oraz miesięczne raty jakie zobowiązany będzie płacić.

Szybka symulacja pożyczki dla Jednoosobowej Działalności Gospodarczej oraz Spółki Cywilnej

jdg-symulacja-24_1.png

Aby w jasny i zrozumiały sposób przedstawić warunki finansowe na jakich udzielamy finansowania zapraszamy do odwiedzenia strony: Szybka kalkulacja pożyczki Tam, po wprowadzeniu kwoty i okresu finansowania oraz wybraniu formy prowadzenia działalności (tut. Jednoosobowa Działalność Gospodarcza) i kliknięciu przycisku „Przelicz ponownie kalkulację”, wyświetlone zostanie podsumowanie kosztów pożyczki w podziale na koszty odsetkowe oraz pozaodsetkowe oraz szczegółowa symulacja pożyczkowa.

Łączne koszty pożyczki

jdg-symulacja-24_2.png

Powyższe „Łączne koszty pożyczki” obejmują pełny okres finansowania pożyczki (tutaj: pożyczka 500 000 zł, zwrot pożyczki po 24 miesiącach) dla określonej formy prowadzonej działalności (tutaj: Jednoosobowa Działalność Gospodarcza). W przykładowej kalkulacji łączny koszt prowizji pożyczki wynosi 125 000 zł (płatne/kredytowane z góry za pierwsze 6 miesięcy, później ok 1% / miesiąc), łączne odsetki w okresie 24 miesięcy wyniosą 187 250 zł – płatne w równych, miesięcznych ratach. W przypadku Jednoosobowych Działalności Gospodarczych oraz Spółek Cywilnych nie stosujemy opłat za wcześniejszą spłatę – jeżeli klient zdecyduje się spłacić pożyczkę wcześniej zarówno prowizja jak i odsetki zostaną naliczone proporcjonalnie.

Szczegółowa symulacja pożyczki

jdg-symulacja-24_3.png

Podsumowanie w pełnym okresie finansowania pokazuje również żółta belka na harmonogramem spłat. Poniżej jej pokazane są raty miesięczne z podziale na część odsetkową oraz prowizyjną. W przykładowej symulacji na 24 miesiące pożyczka posiada karencją w spłacie rat odsetkowych, które mogą być odroczone i zostaną doliczone do ostatniej raty. Biorąc pod uwagę karencję oraz 6 miesięczny okres kredytowanej prowizji przez pierwsze 3 miesiące klient nie zapłaci nic. Od 4 miesiąca będziemy oczekiwać spłaty rat odsetkowych stanowiących 1/12 z 17.5% odsetek rocznie – co w przykładowej symulacji wynosi 7 802, 08 zł (1,46% * (500 000 zł kapitału + 35 000 zł kredytowanej prowizji = 7 802, 08 zł / miesiąc). Od 7 miesiąca dodatkowo będziemy oczekiwać spłat 1% / miesiąc prowizji co w tym przypadku daje 5 000 zł. Kapitał pożyczki (500 000 zł) płacone jest na końcu okresu finansowania wraz z odsetkami za pierwsze 3 miesiące karencji (23 406,25 zł) oraz kredytowaną prowizję w wysokości 35 000 zł.

Chciałbym również zwrócić uwagę na ostatnią, niebieską kolumnę. Pokazuje ona pełny koszt pożyczki w przypadku wcześniejszej spłaty. Dla przykładu – jeżeli pożyczka zostanie spłacona w całości w 6 miesiącu – jej pełny koszy wyniesie 78 062,50 zł, jeżeli w 9 miesiącu – 117 093,65.

Zapraszamy do kontaktu

Jeżeli nasza propozycja jest dla Ciebie atrakcyjna lub wymaga jakiś dodatkowych wyjaśnień wypełnij formularz kontaktowy – nasz ekspert zadzwoni do Ciebie i wyjaśni wszelkie wątpliwości.