• Witamy w firmie KRK Partners i zapraszamy do kontaktu.

Jak wyprowadzić Przedsiębiorstwo z długów?

img

02

Maj

Jak wyprowadzić Przedsiębiorstwo z długów?

2021-05-02 POŻYCZKI

Zadłużenie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, czy Urzędzie Skarbowym rośnie. Wielu Przedsiębiorcom brakuje środków na codzienne funkcjonowanie firmy ze względu na znaczące opłaty urzędowe. Prowadzi to do nawet kilkumilionowego zadłużenia, z którego trudno wyjść. Jak bezpiecznie spłacić dług? – podpowiada Tomasz Gniewek Dyrektor ds. Rozwoju Rynku w KRK Partners.

Najgorsze, co Przedsiębiorca może zrobić, gdy brakuje mu środków na spłatę zobowiązań, to podjęcie próby przeczekania sytuacji. Bierna postawa powoduje, że z każdym dniem wierzyciel jest coraz bardziej zdeterminowany do odzyskania długu i spada możliwość jakichkolwiek negocjacji. Scenariusz jest prosty: Przedsiębiorca nie odbiera telefonu, przychodzą pierwsze listowne wezwania, dane przedsiębiorstwa są wpisywane do jednego z biur informacji gospodarczej, co znacząco pogarsza sytuację firmy na rynku i uniemożliwia zaciągnięcie kredytu w większości instytucji. Sprawa w końcu trafia do sądu i komornika. Dług zostaje ściągnięty, a firma upada, bo brakuje jej aktywów i sprzętu do generacji przychodów – informuje Tomasz Gniewek.

Jak przerwać ten łańcuch, zanim dojdzie do najgorszego?

-Warto skorzystać z finansowania pozabankowego, które pomaga Przedsiębiorcom w trudnych przypadkach. Najlepszym scenariuszem dla Przedsiębiorcy jest niedoprowadzenie do wszczęcia postępowania egzekucyjnego lub jego zakończenie na wczesnym etapie. Kiedy jeszcze bezpieczeństwo firmy i jej majątku jest zapewnione. Lepiej samemu sprzedać wybrane przedmioty po cenie rynkowej lub otrzymać czas i warunki potrzebne do uzyskania refinansowania bankowego. Egzekucja komornicza to liczne straty finansowe i koszty postępowania, które pokrywa dłużnik. Lepiej jest przeznaczyć tę kwotę na koszt pożyczki pozabankowej, która pozostawi firmę w dużo lepszej kondycji i pozwoli prowadzić spokojne życie na Twoich warunkach. Przypływ gotówki pozwoli spłacić część zadłużenia blokującą działanie firmy i postawi Przedsiębiorcę w lepszej sytuacji do dalszych negocjacji z wierzycielami. Najlepiej, jak najwcześniej się z nimi skontaktować i ustalić zasady spłaty. To pozwoli ustalić kwotę, której Przedsiębiorca potrzebuje. Jako pierwsze powinno zostać spłacone zadłużenie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym, co pozwoli w przyszłości powrócić na drogę finansowania bankowego – podpowiada Dyrektor ds. Rozwoju Rynku KRK Partners.

Na co zwracać uwagę wybierając pożyczkodawcę?

Dla zadłużonego Przedsiębiorcy przy wyborze pożyczki pozabankowej ważne powinny być następujące elementy:

  • elastyczność kredytowania ( Przedsiębiorca ze względu na swoją trudną sytuację nie może dostosować się do finansowania. To finansowanie musi sprostać jego potrzebom. Wybierając KRK Partners, Przedsiębiorca może być pewien, że jego przypadek zostanie dokładnie przeanalizowany, a finansowanie dopasowane w taki sposób, aby jak najlepiej rozwiązywało jego problemy, nie generując nowych).
  • wysokość LTV (Przy pożyczce Przedsiębiorcy powinno zależeć na jak najwyższym LTV, czyli po prostu jak najwyższej kwocie finansowania w stosunku do wielkości zabezpieczenia. KRK Partners odpowiada na te potrzeby i jako jeden z nielicznych podmiotów oferuje aż do 65% LTV!).
  • doświadczenie kadry (Niewiedza, naiwność oraz brak doświadczenia są często wykorzystywane przez podmioty funkcjonujące od wielu lat w obrocie gospodarczym. W sporze z doświadczonymi podmiotami osoby nieposiadające specjalistycznej wiedzy prawniczej skazane są niejednokrotnie na niepowodzenie, szczególnie, zaczynając negocjacje z gorszej pozycji. Pozycji dłużnika. Pomoc w zakresie rozpoznania sytuacji oraz dogłębnej analizy prawno–ekonomicznej, jak również omówienie planu spłaty ze specjalistą może uchronić Przedsiębiorcę przed poniesieniem wielu strat. Właśnie dlatego firma KRK Partners posiada zespół wybitnych specjalistów, którzy pomogą Ci zrozumieć swoją sytuację oraz opracować optymalną drogę wyjścia z zadłużenia. Swoim wsparciem służą Przedsiębiorcy nie tylko, przed uzyskaniem finansowania, ale również w jego trakcie.) – zauważa Tomasz Gniewek.
Podsumowanie

W całym procesie najważniejsza jest szybkość uzyskania pewności finansowania. Im wcześniej ze strony dłużnika zostanie wystosowana deklaracja spłaty zobowiązania, tym większe szanse na zakończenie pozytywnie całego procesu przed największymi stratami. Po złożeniu wniosku w KRK Partners już w ciągu 2 dni otrzymasz odpowiedź o możliwej wysokości finansowania, a w ciągu tygodnia środki mogą trafić na konto wierzyciela. Jeśli strony wymagają promesy udzielenia pożyczki – udzielany jest odpowiedni dokument.